Bannerlord için Geliştirici Günlükleri Yayınlandı 03/05/2018 | Mount & Blade II: Bannerlord | Oyunextra, Oyunun Extra Hali
    Anasayfa > Mount & Blade II: Bannerlord > Bannerlord için Geliştirici Günlükleri Yayınlandı 03/05/2018

Bannerlord için Geliştirici Günlükleri Yayınlandı 03/05/2018

Taleworlds, Bu Geliştirici günlüklerinde Tarafların Renk ve Simgelerini Tanıttı

Bannerlord için Geliştirici Günlükleri Yayınlandı 03/05/2018

Mount & Blade 2 : Bannerlord'ta Kalradya krallıklarının simgeleri ve renkleri belirlendi. Ortaçağ kültürüne uygun şekilde tasarlanan simgeler ve renk uyumu bize Warband'tan tanıdık gelebilir. İslami dekorun kullanıldığı,

Aserai

Kalradya'da bulunan Nahasa çölünde hüküm süren Warband'da Sarranid olarak bilinen krallığın simgesi; Memlüklülerin simgesi olarak adlandırabileceğimiz bardaktan esinlenilmiş.

Battania

Warband'da Rodok olarak bildiğimiz ve geçimlerini geyik ve tavşan avlayarak sağlayan bir halkı simgelemesi açısından Batı Avrupa'nın Keltli halklarından esinlenilmiş, orman yeşilinin üzerine geyik boynuzu yer alıyor.

İmparatorluk

Bizans imparatorluğundan esinlenildiği aşikar, zaten geliştirici günlüklerinde de bu yansıtılmış. O mor ve sarı rengi görüp içerisinde de çift başlı (Doğu-Batı roma imparatorluğu) kartalıda görünce hemen aklımıza geliyor. Oyuna eklenen yeni taraf da diyebiliriz.

Khuzait

Şimdi de Türkler diyebiliriz. Orta Asya kültürünü yansıtan bozkırın efendilerini yansıtan Türk ve Moğol desenlerinin bir araya gelmesi ve ortak kültürümüz güneş ve ayında kullanılmasıyla harika bir simge ortaya çıkmış. Kergitlilerimiz Khuzait'e dönüşüyor.

Sturgia

Nordlar, Rus kültürünü yansıtan Kiev şehir devletlerinin ortak özellikleri ve kültürüyle özleşen bir takım imgelerin kullanılarak ortaya çıkartılan simge oldukça hoş. Sturgia'nın soğuk ve yasak ormanlarını rengiyle belirleyen bir tasarım olmuş.

Vlandia

Swadya'da olmuş Vlandia. Ortaçağ Avrupa'nın feodal devlet yapılarından özellikle de Normanlar'dan esinlenilmiş. Vlandian bayrağını süsleyen aslan, güç, cesaret ve askeri gücün simgesidir ve Avrupa hanedanlıklarında oldukça yaygın olarak kullanılmıştır. Birkaç farklı, daha karmaşık tasarımlar denedik ama oyunun başladığı orta çağ dönemine daha iyi uyan daha basit bir versiyona geçmeye karar verdik.


809 Adet içerik, 24495 indirilme

Kazuslu

Vardım ilim Meclisine ettim ilim talep, ilim sonra gelir dediler illa edep illa edep !
Diğer Haberler
Bannerlord Geliştirici Günlükleri - Atlar

Bannerlord Geliştirici Günlükleri - Atlar

22 Mayıs 2018

Selamlar Kalradya savaşçıları! Orta Asya&...

Bum Simulator Minimum Sistem Gereksinimleri Duyuruldu

Bum Simulator Minimum Sistem Gereksinimleri Duyuruldu

21 Ağustos 2018

Oyun çok yüksek kapasitede bir sisteme gereksinim duymuyo...

Tropico 6 Sistem Gereksinimleri

Tropico 6 Sistem Gereksinimleri

6 Ocak 2019

Başkan geri dönüyor, bir adanın yönetimi oyuncuya tekrare...

Yorumlar (0)

Yorum Yap